Technologia

O AKASHI

Nożyczki AKASHI produkuje się zgodnie z japońską rzemieślniczą tradycją i przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Używa się przy tym wyłącznie japońską wysokostopową stal szlachetną Hitachi najwyższej jakości. Ostre jak brzytwa ostrza, materiał i ergonomiczna konstrukcja nożyczek spełniają najwyższe standardy w zakresie jakości. Te nożyczki zostały opracowane we współpracy z wiodącymi stylistami i zostały dostosowane do ich wymagań i potrzeb.

MATERIAŁ

Do wyrobu nożyczek stosowana jest najlepsza stal Hitachi. Specjalny stop i wysoka zawartość węgla zapewnia niebywałą twardość (wytrzymałość) i ostrość krawędzi. Seria PC-F i SC-E pokryte są tytanem oraz SC-W z ozdobnym uchwytem, co idealnie nadaje się dla osób uczulonych na nikiel.

PROCES HARTOWANIA

Poziom twardości osiągany jest poprzez hartowanie w piecu próżniowym. W celu zapewnienia optymalnej twardości, stal rozgrzewana jest do temperatury około 1150°C, następnie chłodzona i ponownie rozgrzewana do temperatury około 220°C, co powoduje naprężenie materiału. Na końcu stal gaszona jest lodem przy użyciu specjalnego procesu w azocie (-180°C), co pozwala znacząco wydłużyć ostrość powierzchni tnącej.

ERGONOMIA

Ergonomicznie zaprojektowane modele pozwalają na zniwelowanie stresu i bólu podczas wykonywanej pracy. Nożyczki Akashi są dostępne w trzech różnych (pod względem ustawienia rączki) uchwytach:

  • proste (straight)
  • pół-zagięte (semi-offset)
  • zagięte (offset).

Model (straight) z prostym uchwytem jest najbardziej popularnym i znanym modelem.

Model (offset) z zagiętym uchwytem został zaprojektowany specjalnie, by zredukować obciążenie na nadgarstek, łokieć i staw barkowy, jak również na mięśnie, ponieważ ich wzór został dostosowany do ergonomii dłoni i ramienia. Udowodniono ,iż ten rodzaj uchwytu znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu ciśnień nadgarstka – głównej choroby zawodowej stylistów.

Model (semi-offset) z pół-zagiętym uchwytem zaprojektowano jako kompromis między pozostałymi modelami. Ten typ jest idealny dla osób, które chciałyby „przestawić” się z nożyczek o prostym uchwycie na te z zagiętym.

OSTRZA

Nasze profesjonalnie wyprodukowane wypukłe ostrza Akashi sprawiają, że nożyczki są łatwe w użyciu i gwarantują precyzyjne cięcie. Podczas produkcji stosuje się wysoce wyróżniający się sposób szlifowania wewnętrznych powierzchni ostrzy, przy pomocy specjalnych japońskich kamieni. Dzięki optymalnemu kątowi cięcia, wypukłym krawędziom i odpowiedniemu ustawieniu naprężenia, nożyczki Akashi są ekstremalnie ostre i idealnie nadają się do różnych technik cięcia, także suchych włosów.

SYSTEM ŚRUB

Nożyczki Akashi pozwalają na wyjątkowo płynne ruchy dzięki zastosowaniu czterech różnych systemów śrub. Systemy te niwelują luzy ze względu na precyzyjną regulację i użytkowanie łożysk kulkowych. Wybierając między różnymi systemami śrub, możesz nadać nożyczkom niepowtarzalny wygląd.

PIERŚCIENIE

Kształt pierścieni sprawia, że nożyczki są łatwe w użyciu, a nacisk na kciuki to przeszłość. Idealnym rozwiązaniem jest pierścień obracający się o 360o. System ten uwalnia nadgarstek od obciążenia, ponieważ nożyczki obracają się na kciuku. Zbędne zatem staje się obracanie nadgarstka. Nożyczki Akashi SC-D zostały stworzone specjalnie dla stylistów, którzy cierpią na zapalenie pochewki ścięgna, a także dla tych, którzy lubią szybkie zmiany techniki strzyżenia. Większość stylistów, którzy raz użyją tych nożyczek, nie będą chcieli stosować innych.